9 Nisan 2016 Cumartesi

SEHER VAKTİ - NUR ÖTKEN || KİTAP YORUMU


Ben,  harika karakterlere sahip bir kitap bitirdim. Başta kitaba çok ısınamasam da, dram türünün ağıt yaktıracak cinsiyle karşı karşıya kalmıştım. Ağlamanın insanı rahatlattığını düşünen biri olarak ben, kitabı seve isteye okudum.

Ah Seher, nasıl dayandın bunca şeye? Kalbin nasıl dayandı? Hırçınlaşmasını o kadar iyi anlıyorum ki. Daha 8 yaşındayken başlıyor onun acısı. Acısını da öncelikle kendinden, sonra da üvey annesi olan Sevim Ablasından çıkarıyor.

Nasuh, yüreği ve sabrı dağlar kadar olan adam. Sen nasıl bir karaktersin öyle! Sana hayran olmamak elde değil ki, seni sevmemek... Naif ama içinden kıskanç bir canavar, aşık bir adam çıkarabilen Nasuh. Daha fazla konuşamayacağım. Eğer konuşursam Nasuh'a aşık falan olabilirim. 😂😂
Ama hayranım bu kesin. #TeamNasuh 💪

Ve Nisa... Küçücükken hem annesini hem de babasını kaybediyor. Canım Nisa'm, Seher'i annesi olarak görüyor.
Seher ve Nasuh'un tanışmalarından tutun, onlara veda ettiğimiz ana kadar bambaşkaydı aşkları da kendileri de.
Başlarına gelen onca olaya, çıkan onca derde rağmen beraber olduklarında aşamayacakları engel olmayışının en güzel örneği ve en güçlü kanıtıydı.

Her kitapta nefret edilecek birileri vardır, değil mi? Bu kitapta yok mu diye soracak olursanız, hemen söyleyeyim. Var! Hem de Gudubet Gurbet Hanımefendi kendileri. Ay, siz en iyisi okuyun ve kendiniz nefret edin.

En bi' sevdiğim karakterlerden biri de Mendebur Menderes. Lakaplardan anlayacağınız kadarıyla da, Seher'i tanıyabilirsiniz aslında. Menderes, çok tatlıydı ya, vallahi. Hani, Nasuh olmasa kesin ilk sıraya Menderes otururdu. Biraz çapkın, birazdan fazla matrak bir karakter kendisi. Kitabın eğlencesi de diyebilirim açıkçası.Bir dee... Az kalsın unutuyordum. Yazarımız bize kitabın sonunda bir sürpriz yapmış. Ne olduğunu söyleyip sürprizi kaçsın istemem. En iyisi okuyup görmeniz. 

Eveet, benden bu kadar. Yazarın diğer kitaplarında görüşmek dileğiyle... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder